Spartan Yoga 14 – joga i kalistenika online

przez Adam Rogulski
Spartan Yoga 14 – joga i kalistenika online

Siła, to podstawowa cecha motoryczna. W prosty sposób można ją zmierzyć, dość szybko zwiększyć i w oparciu o nią budować pozostałe swoje sprawności i umiejętności. Systematyczne wzmacnianie ciała niestety kojarzy się często z kulturystyką i niekończącym się budowaniem masy mięśniowej. To skrzywiony obraz rzeczywistości. Siła jest skorelowana z masą, ale to nie do końca jest takie jednoznaczne. Można stosunkowo efektywnie zwiększyć siłę i bez jakiegoś rozrostu masy mięśniowej. Często wystarczy systematyczny trening, który spowoduje rekompozycję ciała i zastąpi stopniowo część tkanki tłuszczowej mięśniami oraz spowoduje pełniejsze ich zaangażowanie w wysiłek. W początkowej fazie chodzi też bardziej o większe zaangażowanie układu nerwowego. Włączenie do pracy jak największej liczby jednostek motorycznych, spowoduje zwiększenie siły i poprawienie ogólnej sprawności ruchowej. Nie da się tego zrobić bez wylewania potu i systematycznych ćwiczeń, w których stopniowo rośnie objętość, obciążenie lub częstotliwość.

Ważne jest także zaangażowanie i uwaga jaką poświęcacie wykonywanym ćwiczeniom. Uważność potrafi uczynić z jednej strony dużą różnicę na plus w budowaniu tak siły jak i innych cech motorycznych i sprawności, z drugiej, pomaga uniknąć wypadków i kontuzji podczas treningów.

Kolejna kwestia, to znajomość własnego ciała i jego możliwości. Można to osiągnąć tylko przez wiele miesięcy i lat systematycznego, uważnego treningu, w którym skupiamy się na konkretnych zadaniach i ćwiczeniach, zwiększając swoje możliwości.

Zachęcam zatem do udziału w zajęciach online i budowaniu się. Czy to będzie joga, czy nauka tańca, sztuki walki, czy jakiejkolwiek innej sprawności, zawsze mamy do czynienia z pewną formą walki, walki z własnymi słabościami, zniechęceniem, lenistwem. Wygrać można zdrowie, dobre samopoczucie, niezależność, sprawność fizyczną i psychiczną i wiele innych, pożytecznych rzeczy

https://www.facebook.com/watch/?v=252892749452186

Show Buttons
Hide Buttons
0