Joga w Parku – sobota i niedziela

przez Adam Rogulski
Joga Sosnowiec - Park Sielecki

W sobotę i niedzielę (19, 20 sierpnia) odbędą się kolejne otwarte praktyki jogi w Parku Sieleckim. W niedzielę, do udziału zapraszamy również kobiety w ciąży, które chciałyby zadbać troszkę o swoją formę i dowiedzieć się więcej o wpływie praktykowania asan na stan zdrowia zarówno matki jak i jej dziecka. Zajęcia mają charakter otwarty i stanowić mają zachętę do większej aktywności fizycznej i dbania o szeroko pojętą kulturę fizyczną. Jest to też forma kursu wstępnego, dla osób, które chciałyby poznać jogę od strony praktycznej i zacząć regularnie uczestniczyć w zajęciach. Wiek i doświadczenie nie odgrywają roli, każdy bowiem znajdzie coś dla siebie, zarówno osoby, którym się wydaje, że są w miarę sprawne, jak i takie, które dotychczas nie uprawiały żadnej formy ruchu.

Ze względu na przewidywane na niedzielę ochłodzenie i opady, postanowiliśmy przeprowadzić zajęcia również w sobotę (ma być znacznie cieplej, aczkolwiek mogą również wystąpić opady).

Zapraszamy.

Od czerwca w Parku Sieleckim, co niedzielę odbywają się zajęcia jogi. Są one otwarte dla wszystkich, których ta forma aktywności interesuje, podejrzewają, że mogłaby ich zainteresować, a także dla tych, którzy uważają, że to głównie medytacja i rozciąganie – pokazujemy, że owszem mają rację, ale się mylą :). W naszym ujęciu joga jest tym, co sobie ustalimy w ramach indywidualnego podejścia do jej praktyk. Na początku, to rozciąganie, wzmacnianie ( nie ma elastyczności bez siły ), praktyka uważności, umiejętności skupienia się na pracy swojego ciała, regulacji i synchronizacji z ruchem naszego oddechu. Dochodzi do tego zwiększanie naszych możliwości w zakresie funkcjonalności ciała, umiejętności poruszania się z wdziękiem :), pozbywania się ograniczających wzorców ruchowych, eliminacji związanych z codziennym stresem napięć. Joga oddziaływuje na nasze ciała bardzo wszechstronnie, jednocześnie sięgając w głąb naszej psychiki, pozwala na osiągnięcie spokoju, satysfakcji i zadowolenia. Każdy praktykujący ma możliwość dostosowania praktyki do swoich możliwości i potrzeb. Cele jakie zamierzamy osiągać, to też tylko i wyłącznie kwestia naszych wyborów, zmieniających się dynamicznie w miarę poznawania siebie i swoich możliwości.