Joga na Trawie w każdą niedzielę od 02.06 do 01.09

przez Adam Rogulski

Wznawiamy cykl spotkań w ramach zajęć Jogi na Trawie. Zajęcia są ogólnodostępne i  nieodpłatne.

Ruch to zdrowie, ruch to profilaktyka, podstawa utrzymania i pielęgnowania zdrowego, sprawnego ciała i dobrego samopoczucia, a także szybszy powrót do zdrowia po kontuzjach, wypadkach i chorobach. Trudno przecenić wartość ćwiczeń fizycznych. Są one uważane za jeden z najgenialniejszych leków, który, odpowiednio stosowany i dawkowany, może naprawdę wiele dobrego uczynić dla osób w każdym wieku i bez mała w każdym stanie.

Pragnąc zachęcić Państwa do korzystania z tej, najlepszej z możliwych, formy dbania o zdrowie, zapraszamy na cotygodniowe zajęcia Jogi na trawie, które organizować będziemy w każdą niedzielę o godz. 9.00 na siłowni na świeżym powietrzu u podnóża Górki Środulskiej.

Będą to głównie podstawy jogi ale i elementy treningu kalistenicznego, mobilizacje i ćwiczenia ruchowe, angażujące całe ciało do pracy i budujące nie tylko elastyczność, ale również siłę i sprawność ruchową.

Zajęcia są otwarte i dostępne dla wszystkich chętnych. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych i sprawnościowych. Osoby parające się innymi formami ruchu, również zachęcamy do udziału i poszerzenia swoich możliwości, wyjścia poza schematy.

Kwestie poruszane w ramach zajęć obejmować będą takie zagadnienia jak:

  • Kultura fizyczna – najtańsza i najlepsza forma profilaktyki zdrowotnej
  • Joga jako element kultury fizycznej
  • Rozgrzewka i zapobieganie urazom
  • Podstawowe asany i ich poprawne wykonywanie
  • Terminologia, historia i filozofia jogi oraz podstawy anatomii
  • Nie tylko asany – otwartość jogi i wdrażanie własnych koncepcji

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny

Pierwsze zajęcia odbędą się w niedzielę 2 czerwca.
Serdecznie zapraszamy