Joga na Trawie – Sosnowiec, Park Sielecki

przez Adam Rogulski

Jeśli pogoda dopisze, to zarówno 1 jak i 3 maja o godzinie 10:00 możemy popraktykować w Sieleckim Parku, inaugurując tym samym zajęcia Jogi na Trawie. Zajęcia będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych, więc jeśli ktoś chce się zapoznać z podstawami jogi, nadać gracji swoim ruchom, zwiększyć mobilność, wzmocnić się, lub po prostu pobyć w grupie i wspólnie coś porobić, słuchając przerywanych sapaniem monologów przemądrzałego jogina, to zapraszam. Bezpośrednie sąsiedztwo ogródka jordanowskiego umożliwia zawitanie z dzieciakami i współmałżonkiem lub innym opiekuńczym i ajogicznym członkiem rodziny 😀

Zajęcia docelowo odbywałyby się w każdą niedzielę od 3 czerwca aż do 2 września 2018 ( chociaż skory jestem na ustępstwa i już w maju mogę wam się zacząć dawać we znaki ). Ich program obejmowałby głównie jogę. Jednakże uwielbiam ruch, który jest w moim przeświadczeniu synonimem życia. Zaproponuję zatem również trochę mało znanych i nieczęsto spotykanych w szkołach jogi i fitness klubach ćwiczeń, które znakomicie komponują się z asanami, dodając do nich dynamiki i zdecydowanie poprawiając mobilność stawów, siłę, elastyczność oraz koordynację ruchową.

Każdy, bez względu na wiek, doświadczenie życiowe, upodobania polityczne i wyznawaną religię, jest mile widziany. Uspokajam też wszystkich myślących, że joga to szatański wynalazek. Praktykujemy jogę w sposób całkowicie oderwany od jej duchowych naleciałości. Nie promujemy żadnych wierzeń i bajań, nie oddajemy się głębokim medytacjom i nie jesteśmy wyznawcami szatana. Opieramy się na współczesnej nauce o fizjologii i anatomii człowieka, biomechanice, troszkę psychologii i zabawie, bo joga, ruch i wszelka aktywność ruchowa to przede wszystkim frajda, zabawa, radość i element niezbędny ( co należy podkreślić ) w dbaniu o zdrowie i wysoką jakość życia doczesnego.

Zapraszamy

A poniżej kilka fotek wspominkowych z poprzedniego roku.