Joga i Ruch dla początkujących

Joga to bardzo popularny system ćwiczeń fizycznych, coraz szerzej propagowany ze względu na swoje liczne zalety prozdrowotne. Umożliwia zwiększenie elastyczności i siły, przywrócenie sprawności ruchowej, rozluźnienie fizyczne i emocjonalne.

Movement, czyli ruch, to stosunkowo nowa formuła, łącząca w sobie siłowe ćwiczenia kalisteniczne (siła i mięśnie), elementy sztuk walki (dynamika, sprawność ruchowa, gibkość), stretching (zwiększenie zakresu ruchowego w stawach, poprawa elastyczności), gry i zabawy ruchowe indywidualne, w parach i większych grupach (rozwój sprawności ruchowej, siły, elastyczności, dynamiki, wyczucia czasu i dystansu) i inne formy ludzkiej aktywności (np. elementy tańca współczesnego, gimnastyki). 

Obydwa te systemy znakomicie się uzupełniają, dając ćwiczącym możliwość zakosztowania pełnej gamy różnorakich bodźców. Od pełnego skupienia na własnym wnętrzu, wyciszenia w pozycjach statycznych i w łagodnych ruchach będących swoistą medytacją, przez wszechstronnie sprawnościowo rozwijające ćwiczenia ruchowe oparte o dynamiczną pracę z ciężarem własnego ciała oraz różnorodne gry i zabawy, aż po silne, budzące wewnętrzny sprzeciw formy związane z maksymalnym napięciem izometrycznym. Pełna stymulacja i rozwój układów, mięśniowego, sercowo-naczyniowego oraz, przede wszystkim, nerwowego. 

Zajęcia w szkole Jogi na Teatralnej odbywają się w oparciu o ideę syntezy Jogi i Movementu. Jest to naszym zdaniem bardzo wszechstronne, funkcjonalne i zdrowe połączenie, które rozwija wszystkie cechy motoryczne, rozbudza głód ruchu, uświadamia emocje, potrafi podniecić, ukoić, wyciszyć.

Do końca roku w każdy poniedziałek i środę w godzinach 18:00 – 19:00 odbywać się będą zajęcia dla osób początkujących, które chciałyby zapoznać się z podstawowymi asanami jogi oraz wieloma innymi ćwiczeniami statycznymi i ruchowymi. Dla wielu może to być początek przygody z ruchem lub jogą, dla innych zabawa, dla jeszcze innych poznanie nowych, dotychczas nieeksplorowanych przez nich obszarów z dziedziny ruchu naszego powszedniego.

Koszt udziału w zajęciach – 100 zł/miesiąc lub 250 zł za cały 3-miesięczny kurs.

Zapraszamy

Dodaj komentarz